menu Home
NewsroomWiadomości

Floryda wesprze prywatnych ubezpieczycieli

KS | 05/27/2022

Gubernator Ron DeSantis podpisał ustawę, która może złagodzić trudności, z jakimi borykają się mieszkańcy w zakresie ubezpieczeń.

Tym samym stworzony został specjalny fundusz asekuracyjny opiewający na kwotę 2 miliardów dolarów. Zmieniono również zasady dotyczące odmowy ubezpieczenia i opłat prawnych.

Sami ustawodawcy uważają, że nie rozwiąże to wszystkich problemów. Jest to jednak dobry start, by osiągnąć zauważalne efekty.

W ciągu dwóch lat branża ubezpieczeniowa odnotowała straty przekraczające 1 miliard dolarów rocznie. Tym samym, kilka firm zbankrutowało, musiało wycofać się z rynku lub jest w trakcie likwidacji. Mniejsza liczba prywatnych firm ubezpieczeniowych sprawiła, że mieszkańcy zaczęli korzystać z usług Citizens Property Insurance – państwowego ubezpieczyciela publicznego, który ma być ostatnią deską ratunku.

Przyjęte przepisy mają stworzyć specjalny fundusz dla prywatnych ubezpieczycieli, którzy będą mogli z niego skorzystać w sytuacji kryzysowej. Aby wykorzystać takie dofinansowanie, firma byłaby zobowiązana do obniżenia stawek dla ubezpieczonych.

Skorzystają na tym również sami mieszkańcy, którzy szukają ubezpieczenia. Ubezpieczyciel nie będzie mógł już odmówić polisy, w przypadku kiedy dach domu jest starszy niż 15 lat. Przeprowadzona zostanie wówczas inspekcja i jeśli wykaże ona, że jest on w dobrym stanie, ubezpieczenie zostanie przyznane. Projekt przewiduje również dotacje na modernizację domów tak, by były one mniej narażone na zniszczenia.

Written by KS

Comments

This post currently has no comments.

Leave a Reply

  • play_circle_filled

    Słoneczne Radio – Live
    Słoneczne Radio

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play