menu Home
NewsroomWiadomości

Floryda wśród stanów najmniej sprzyjających najemcą

KS | 11/01/2022

Ceny wynajmu mieszkań w całych Stanach Zjednoczonych znacząco wzrosły w ostatnim czasie. Są jednak stany, które wyróżniają się w tej kwestii na tle całego kraju.

Do sytuacji takiej przyczynił się ogólnokrajowy niedobór nowych mieszkań, a także gwałtownie rosnąca wartość nieruchomości. Wszystko to połączyło się z mniejszymi podwyżkami płac oraz rosnącą inflacją.

Sytuację na rynku nieruchomości przeanalizowała firma Foothold Technology. Porównała ona wynagrodzenie mieszkańców oraz cenę wynajmu w oparciu o raport Fair Market Rent oraz analizę zarobków National Low Income Housing Coalition. Na tej podstawie ułożono ranking 12 najmniej przystępnych cenowo stanów dla najemców. Na liście tej znalazła się również Floryda, która zajęła 11. miejsce.

Aby wynająć mieszkanie z dwiema sypialniami, mieszkaniec Słonecznego Stanu musi przepracować 1,3 etatu. Średni miesięczny czynsz wynosi na Florydzie $1,069. Najdroższe mieszkania na wynajem znajdziemy w Monroe County, natomiast najtańsze w Levy County.

Najdroższe mieszkania na wynajem w USA znajdziemy natomiast na Hawajach, gdzie trzeba przepracować aż dwa etaty, przy średniej pensji najemcy, aby pozwolić sobie na mieszkanie z dwiema sypialniami. Na drugim miejscu jest Massachusetts, a na trzecim Rhode Island.

Written by KS
  • play_circle_filled

    Słoneczne Radio – Live
    Słoneczne Radio

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play