menu Home
NewsroomWiadomości

Floryda zajmie się korkami na ulicach powiatu Osceola

KS | 06/06/2023

Komisja powiatu Osceola poparła projekt drogowy o wartości $100 mln, który ma rozwiązać problem zakorkowania tej okolicy.

Chodzi przede wszystkim o autostradę John Young Parkway w pobliżu Pleasant Hill Road w Kissimmee. To właśnie tam przez większość dnia sytuacja na drodze jest najgorsza, utrudniając życie nie tylko dojeżdżającym do pracy, ale i mieszkańcom, którzy próbują dostać się do swojego celu.

Teraz jednak sytuacja ma ulec zmianie. Powstanie bowiem wiadukt, podobny do tego w powiecie Seminole, który łączy Red Bug Lake Road z S.R. 436. Droga poprowadzona byłaby tylko w jednym kierunku – na wschód. Pozwoliłoby to nieco zmniejszyć ruch na standardowej trasie w kierunku zachodnim.

FDOT podjęła również decyzję o budowie specjalnego przejazdu między Pleasant Hill Road i John Young Parkway, aby kierowcy jadący dalej prosto, nie byli blokowani przez tych skręcających.

Budowa obu inwestycji ma rozpocząć się w 2027 roku. Do tego czasu powstanie projekt oraz wykupiona zostanie ziemia pod nową infrastrukturę.

Written by KS
  • play_circle_filled

    Słoneczne Radio – Live
    Słoneczne Radio

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play