menu Home
NewsroomWiadomości

Floryda zaostrza walkę z opioidami

KS | 08/04/2022

Władze Florydy zwiększają swoje wysiłki w walce z przedawkowaniem opioidów. Z powodu przedawkowania zmarło w naszym stanie w tym roku już 2,000 osób.

Nowa inicjatywa oparta będzie na pilotażowym programie leczenia uzależnień w Palm Beach County. Gubernator Ron DeSantis zapowiedział rozszerzenie programu o powiat Brevard, w którym odnotowano wzrost liczby zgonów spowodowanych opioidami o 72%. Za większość tych przypadków odpowiedzialny jest fentanyl.

Program zawita także do powiatów Clay, Escambia, Gulf, Marion, Pasco i Volusia. Są to obszary, w których liczba spożywanych opioidów jest największa, a tym samym, najwięcej ludzi cierpi z powodu przedawkowania. .

W drugiej fazie Coordinated Opioid Recovery Network pojawi się także w powiatach Citrus, Duval, Flagler, Manatee i Pinellas.

Ci, którzy mają problem z opioidami i boją się przedawkować lub już to zrobili, mogą zadzwonić pod 911. Na miejsce przybędą specjalnie przeszkoleni ratownicy medyczni. Stan pacjenta zostanie ustabilizowany, po czym skierowany on będzie na leczenie pod kątem problemów psychicznych.

Written by KS
  • play_circle_filled

    Słoneczne Radio – Live
    Słoneczne Radio

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play