menu Home
NewsroomWiadomości

Fort Lauderdale podnosi się po historycznej powodzi

KS | 04/17/2023

Przez Fort Lauderdale w minionym tygodniu przeszły ogromne opady deszczu, przekraczające 20 cali. Miasto zostało całkowicie zalane przez powódź.

Urzędnicy twierdzą, że wszystko jest jednak na dobrej drodze, aby powrót do normalności nastąpił już niebawem. Na całym terenie rozmieszczono ponad 25 ciężarówek, które wypompowują wodę z zalanych dzielnic.

Opady zalały ulice miasta, uwięziły kilka osób w domach i doprowadziły do zamknięcia lotniska Fort Lauderdale-Hollywood International Airport, zatrzymując tysiące pasażerów. Lotnisko wróciło jednak do normalnej działalności już w piątek rano.

Urzędnicy potwierdzili również, że działają wszystkie szpitale oraz stacje uzdatniania wody. Nie ma więc obaw, że ta znajdująca się w kranach będzie zanieczyszczona.

Warto również pamiętać, że zawsze znajdą się osoby, które chcą zarobić na ludzkiej tragedii. Do władz dotarły informacje, że osoby oferujące remonty domów, często podnoszą obecnie ceny, ze względu na duży popyt. Taką praktykę należy niezwłocznie zgłosić do biura prokuratora generalnego.

Written by KS

  • play_circle_filled

    Słoneczne Radio – Live
    Słoneczne Radio

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play