menu Home
Newsroom

Głosowanie korespondencyjne w nowej formie?

MS | 02/18/2021

Prawodawcy z Florydy przedłożyli nowy projekt ustawy, zmieniający zasady głosowania korespondencyjnego.

Stan Floryda w ubiegłorocznych wyborach odnotował bardzo wysoki procent głosowań metodą korespondencyjną. Mimo wszelkich wątpliwości, co do tego sposobu głosowania, wybory na Florydzie odbyły się wzorowo. Nie odnotowano żadnych fałszerstw i problemów na większą skalę.

„Myślę, że sposób, w jaki zrobiła to Floryda, budzi zaufanie. Tak powinno się przeprowadzać wybory”. – powiedział gubernator Florydy Ron DeSantis.

Zmiany w przepisach mają dotyczyć częstszego składania wniosków o możliwość głosowania korespondencyjnego. Wcześniej mieszkańcy Florydy musieli wnioskować o dostarczenie karty do głosowania pocztą, co dwa cykle wyborcze. W nowym prawie byłoby konieczne składanie wniosków przy każdym cyklu.

Mimo śladowej ilości problemów w czasie ostatnich wyborów, deputowani są zdania, że należy systematycznie zwiększać zabezpieczenia, aby zapobiec ewentualnym, przyszłym próbom fałszerstw. Senator stanu Dennis Baxley sugeruje, iż ogromna frekwencja wyborców korespondencyjnych narzuca konieczność większego zaangażowania w zabezpieczenie tego typu głosowań.

Red. JŁ

Written by MS

  • play_circle_filled

    Słoneczne Radio – Live
    Słoneczne Radio

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play