menu Home
Newsroom

Grand Prix Miami w maju 2022 roku – to już pewne!

MS | 09/23/2021

Daty inauguracyjnego Grand Prix Miami zostały ogłoszone. Wyścig odbędzie się w dniach 6-8 maja 2022 roku.

Wyścigi odbędą się na torze Miami International Autodrome. Grand Prix Miami będzie pierwszym wyścigiem Formuły 1 w stanie Floryda od 1959 roku, a kierowcy przygotują się do walki na nowym, ekscytującym torze w kampusie Hard Rock Stadium w maju przyszłego roku.

„Ciężko pracowaliśmy, aby stworzyć tor ze wspaniałymi wyścigami i miejsce z niezrównanymi wrażeniami dla fanów” – powiedział Tom Garfinkel, Partner Zarządzający Grand Prix Miami. „Był ogromny entuzjazm i oczekiwanie na to wydarzenie i cieszymy się, że możemy ogłosić datę, aby ludzie mogli zacząć planować to wydarzenie”.

Z kolei dyrektor generalny Grand Prix Miami Richard Cregan powiedział: „Nie mam wątpliwości, że miłośnicy Formuły 1 na całym świecie będą zaskoczeni tym, co zobaczą w maju przyszłego roku. Budowa toru postępuje zgodnie z oczekiwaniami, a teraz, gdy mamy już potwierdzoną datę z Formułą 1, możemy szybko ujawnić więcej szczegółów dotyczących wrażeń, którymi będzie można się cieszyć na torze, co sprawi, że będzie to naprawdę wyróżniający się dodatek do kalendarza. To miejsce jest już dobrze znane z zapewniania niezapomnianych wrażeń podczas takich wydarzeń jak Super Bowl czy Miami Open. Z niecierpliwością czekamy na przyjęcie zupełnie nowej globalnej okazji sportowej.”

Niesamowicie wyglądający nowy tor ma 19 zakrętów i przewidywaną średnią prędkość około 223km/h lub 138mph. Ale jak to będzie wyglądało z perspektywy kierowcy? Możemy dać wam zajawkę, dzięki temu wspaniałemu filmowi symulacyjnemu od Apex Circuit Designs, wykorzystującemu grę Assetto Corsa, która zawiera nawet samochód z 2022 roku.

 

Written by MS

Comments

This post currently has no comments.

Leave a Reply


  • play_circle_filled

    Słoneczne Radio – Live
    Słoneczne Radio

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play