menu Home
NewsroomWiadomości

Groził w samolocie, że jego dziewczyna ma bombę. Został aresztowany

KS | 12/10/2023

Mężczyzna z Rhode Island został aresztowany po tym, jak twierdził, że jego dziewczyna miała bombę podczas lotu z Orlando.

Evan Sims został oskarżony o fałszywe wezwanie i groźby dotyczące dotyczące posiadania materiałów wybuchowych w samolocie. Grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności.

Para zmierzała z Orlando do Providence w stanie Rhode Island. Samolot, którego byli pasażerami, musiał jednak awaryjnie lądować w Jacksonville, po tym jak Sims wdał się w kłótnie ze swoją partnerką, po czym stwierdził, że w jej bagażu znajduje się bomba.

Sims miał narzekać na linie Breeze Airways, o których wcześniej nie słyszał, mówiąc, że „ma nadzieję, że samolot nie spadnie”. Komentował również drzwi awaryjne oraz okna samolotu. Zapytał nawet obsługę o tratwę ratunkową. Partnerka poprosiła go wówczas, by przestał wygłaszać swoje komentarze.

Po tym jak samolot wystartował, Sims miał wstać ze swojego miejsca, krzyknąć, że chce wysiąść i zagrozić, że jego dziewczyna ma bombę. Załoga ogłosiła wówczas stan wyjątkowy i podjęto decyzję o awaryjnym lądowaniu.

Na pokładzie samolotu nie znaleziono żadnych ładunków wybuchowych. Nikt nie został również ranny. Sims został aresztowany, natomiast jego dziewczyna ruszyła w dalszą podróż. Wszyscy pasażerowie, mimo utrudnień, dotarli do miejsca docelowego.

Written by KS

  • play_circle_filled

    Słoneczne Radio – Live
    Słoneczne Radio

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play