menu Home
NewsroomWiadomości

Gubernator DeSantis podpisał ustawę uderzającą w Disneya

KS | 05/07/2023

Gubernator Ron DeSantis podpisał w miniony piątek ustawę, która wstrzyma kontrowersyjne umowy związane z Walt Disney World.

Konflikt między Disneyem a gubernatorem rozpoczął się w momencie, gdy firma sprzeciwiła się ustawie, która ogranicza edukację na temat tożsamości płciowej i orientacji seksualnej w szkołach.

Ustawa podpisana przez DeSantisa ma na celu cofnięcie porozumień osiągniętych przez Disneya i poprzedni zarząd Reedy Creek Improvement District. Okręg ten został utworzony w latach 60. i dawał Disneyowi niemalże władzę samorządową.

Ustawa pozwoli nominowanym przez DeSantisa osobom do przemianowanej rady Central Florida Tourism Oversight District na ponowne rozpatrzenie umów. Zgodnie z zapisem specjalne okręgi nie będą mogły zawierać umów na co najwyżej trzy miesiące przed wejściem w życie nowych przepisów, które zmieniają sposób wyboru członków zarządu okręgu. Ustawa daje również nowym zarządom cztery miesiące na przejrzenie wszelkich umów rozwojowych i podjęcie decyzji, czy powinny być one przyjęte.

Written by KS




  • play_circle_filled

    Słoneczne Radio – Live
    Słoneczne Radio

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play