menu Home
NewsroomWiadomości

Gubernator Ron DeSantis podpisał rekordowy budżet

KS | 06/16/2023

Gubernator Ron DeSantis podpisał budżet Florydy na rok fiskalny 2023-2024, opiewający na rekordową kwotę $116,5 mld.

Gubernator podpisał ponad dwie trzecie z ponad 300 ustaw uchwalonych przez republikańską większość w Tallahassee podczas tegorocznej sesji.

DeSantis podpisując budżet nie szczędził również gorzkich słów w kierunku prezydenta JoeBidena i Demokratów. Jak zaznaczył, władze wydają pieniądze publiczne, stwarzając coraz wyższe koszty życia dla obywateli.

Przeciwstawiła się temu demokratyczna przedstawicielka stanu z Orlando, Anna Eskamani. Jak zaznaczyła, gubernator pominął w swojej wypowiedzi kwestię pochodzenia pieniędzy z podpisanego budżetu. Podkreśliła, że prawie 40% finansowane jest ze środków federalnych.

Podpisany budżet obejmuje 2,7 miliarda dolarów na obniżki podatków konsumenckich, 47 miliardów dolarów na opiekę zdrowotną oraz 26 miliardów dolarów na edukację K-12.

Ulgi podatkowe dla obywateli obejmują obniżenie opłat drogowych, eliminację podatku od pieluch, łóżeczek, wózków i innych artykułów dla dzieci.

Fundusze na edukację zwiększą wydatki na każdego ucznia o $405 rocznie. Ponad miliard przeznaczono również na podwyżki wynagrodzeń nauczycieli.

Ponadto ponad 4 miliardy dolarów przeznaczono na inwestycje w infrastrukturę, taką jak drogi i mosty, a 575 milionów dolarów trafi na odbudowę Everglades. Sto milionów dolarów zostanie również przeznaczone na odbudowę laguny Indian River Lagoon.

 

Written by KS

  • play_circle_filled

    Słoneczne Radio – Live
    Słoneczne Radio

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play