menu Home
Newsroom

Gwiazdy kamer – owieczki na farmie TECO

MS | 01/16/2021

Wraca popularny przekaz z kamery pokazującej owieczki, które odgrywają znaczącą rolę w „kontroli wegetacji” na farmie słonecznej TECO.

Firma „Lamb Cam” zadebiutowała w 2019 roku pokazując około stu owieczek i baranków wynajętych do jednej z farm słonecznych, o wielkości niemal 100 akrów. Już wtedy przedstawiciele TECO twierdzili, że będzie to najbardziej oszczędna forma koszenia trawy. Jak wówczas oświadczyli – „Owieczki katahdin są sprowadzane na nowe farmy TECO by wyjadać trawę. Wypas owiec jest znacznie bardziej oszczędny niż tradycyjne, mechaniczne koszenie trawy i jest zdrowszy dla środowiska. ”

Cheri Jacobs – rzeczniczka TECO – już w zeszłym roku zapewniała, że ta metoda stanowi 1/4 kosztów, które generuje koszenie mechaniczne i które może spowodować zniszczenia w panelach słonecznych.
„Owieczki uwielbiają ten rodzaj trawy, a w dodatku to dla nas pomoc.” – kontynuowała Jacobs. „Chcielibyśmy uniknąć sytuacji, w której trawa i inna roślinność mogłyby zasłonić nasze panele przed promieniami słonecznymi.” – dodała rzeczniczka.
Firma TECO zapewnia, że owieczki i baranki są doglądane kilka razy w tygodniu, a ogrodzenie wokół farmy słonecznej chroni je przed większością drapieżników.

„Lamb Cam” rozpoczęła przekaz w poniedziałek. TECO zapowiada, że zostaną także pokazane nowo narodzone owieczki na Big Bend Solar w Apollo Beach. Nadawanie z kamery na żywo zakończy się za kilka tygodni.

Tylko w styczniu, 7% produkowanej przez siebie energii Tampa Electric pozyskała z promieni słonecznych.

Written by MS

  • play_circle_filled

    Słoneczne Radio – Live
    Słoneczne Radio

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play