menu Home
NewsroomWiadomości

Huragan Ian odbije się na rynku ubezpieczeniowym

KS | 09/29/2022

Rynek ubezpieczeń majątkowych na Florydzie zmaga się obecnie z ogromnymi problemami. Huragan Ian, który dotarł do Słonecznego Stanu nie poprawi tej sytuacji, a wręcz przeciwnie.

Wraz z huraganem na Florydę zawitały silny wiatr, ulewy, a także powodzie, które niszczą domy i mieszkania. Rynek ubezpieczeniowy, który zmagał się z miliardowymi stratami, niewypłacalnością i gwałtownie rosnącymi składkami, teraz będzie miał jeszcze więcej problemów.

Skala zniszczeń będzie rosła z dnia na dzień. Obciąży to dodatkowo państwowy program ubezpieczeniowy, który już odnotował ogromny wzrost liczby polis. Właściciele domów nie mogą bowiem znaleźć pokrycia w prywatnym sektorze. Citizens Property Insurance jest dla nich ostatnią deską ratunku. Po raz pierwszy od prawie dekady, system ten przekroczył liczbę miliona polis.

Prywatny sektor ubezpieczeniowy w ciągu ostatnich dwóch lat stracił ponad miliard dolarów. Tym samym setki tysięcy mieszkańców Florydy straciło swoje polisy.

Szacuje się, że straty po przejściu huraganu Ian mogą wynieść nawet $3,8 mld. O wypłaty ubezpieczeń może ubiegać się nawet 225,000 osób.

Written by KS

  • play_circle_filled

    Słoneczne Radio – Live
    Słoneczne Radio

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play