menu Home
NewsroomWiadomości

Inwazyjny gatunek jaszczurki coraz bardziej się rozprzestrzenia

KS | 12/13/2021

Na Florydzie gwałtownie wzrosła liczba Argentyńskich jaszczurek tegu. Te czarno-białe stworzenia są jeszcze bardziej niebezpieczne niż pytony.

Gady te pojawiły się na początku na południu Słonecznego Stanu. Obecnie można je już spotkać nawet w powiecie St. Lucie.

Florida Fish and Wildlife Conservation Commission spotkała się już z lokalnymi władzami, by omówić plan działania i ustalić proces ograniczenia populacji tych zwierząt na Florydzie. Warto zaznaczyć, że w 2019 roku, ze środowiska usunięto 1,425 takich jaszczurek. W 2015 roku było ich dwa razy mniej.

Gady te są ogromnym zagrożeniem dla innych zwierząt na Florydzie. Choć są one w zasadzie wszystkożerne, to najchętniej żywią się one jajami żółwi morskich, krokodyli, aligatorów, żółwi, czy ptaków. Wiadomo również, że często polują one na żaby, węże, małe ssaki, czy inne jaszczurki.

Jaszczurki te, choć przez wielu uważane są za zwierzęta domowe i po oswojeniu faktycznie są przyjazne, na wolności stanowią zagrożenie dla wielu innych gatunków. Mają one bardzo ostre zęby i mogą dorastać nawet do 4,5 stopy.

Written by KS

Comments

This post currently has no comments.

Leave a Reply


  • play_circle_filled

    Słoneczne Radio – Live
    Słoneczne Radio

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play