menu Home
NewsroomWiadomości

Joe Biden odwiedził Florydę

KS | 09/04/2023

Prezydent Joe Biden odwiedził Słoneczny Stan w sobotę po południu, aby zobaczyć zniszczenia spowodowane przez huragan. Spotkał się również z mieszkańcami i służbami ratunkowymi.

Choć wielokrotnie przy kataklizmach odwiedzających Florydę, prezydent spotykał się również z gubernatorem Ronem DeSantisem, tym razem do takiego spotkania nie doszło. Początkowo był o ono jednak zapowiadane. Biden zapytany o to, czemu nie zobaczył się z gubernatorem, odpowiedział, że powód takiej decyzji ze strony DeSantisa nie jest mu znany.

Podczas wizyty prezydent i pierwsza dama dr Jill Biden z powietrza zobaczyli obszary dotknięte tragedią. Spotkali się również z pracownikami federalnymi, lokalnymi urzędnikami i osobami pierwszej pomocy, aby skonsultować się w sprawie wsparcia i odbudowy stanu.

Written by KS




  • play_circle_filled

    Słoneczne Radio – Live
    Słoneczne Radio

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play