menu Home
Newsroom

Kara śmierci dla pedofilów

MS | 05/02/2023

Gubernator Florydy Ron DeSantis podpisał w poniedziałek ustawę, która pozwoli skazywać gwałcicieli dzieci na karę śmierci. Według nowych przepisów możliwe będzie zastosowanie najwyższej kary dla pedofilów, którzy dokonują nadużyć seksualnych wobec dzieci poniżej 12 roku życia.

Po podpisaniu ustawy 44-letni gubernator Florydy Ron DeSantis stwierdził, że „gwałciciele dzieci powinni spotkać się z najwyższą karą”. „Na Florydzie stoimy na straży ochrony dzieci” – dodał.

„Niestety, w naszym społeczeństwie dochodzi do bardzo haniebnych przestępstw seksualnych, które są popełniane przeciwko dzieciom poniżej 12 roku życia. To są naprawdę najgorsze z najgorszych [przestępstw – red.]. Sprawcy tych przestępstw są często recydywistami” – powiedział DeSantis.

Poprzez wprowadzenie nowego prawa gubernator ma nadzieję przełamać nie tylko stanową wykładnię, ale także ogólnokrajowy precedens w kwestii karania gwałcicieli dzieci. “Pójdę aż do Sądu Najwyższego USA, aby unieważnić precedensy sądowe, które niesprawiedliwie chroniły gwałcicieli dzieci przed karą śmierci” – mówił DeSantis, odnosząc się do decyzji SN USA z 2008 roku. Dodał, że orzeczenie to “odmawia ofiarom i ich bliskim możliwości dochodzenia ostatecznej sprawiedliwości wobec tych najbardziej ohydnych przestępców”.

Oczekuje się, że Ron DeSantis ogłosi w czerwcu udział w wyścigu o fotel prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Red. JŁ

Written by MS

  • play_circle_filled

    Słoneczne Radio – Live
    Słoneczne Radio

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play