menu Home
Newsroom

Kobe Bryant zginął z powodu dezorientacji przestrzennej pilota

MS | 02/09/2021

Krajowa Rada Bezpieczeństwa Transportu ogłosiła ostateczne wyniki dochodzenia w sprawie katastrofy helikoptera, w której zginął Kobe Bryant, jego córka Gianna i siedem innych osób 26 stycznia 2020 r. Ich zdaniem katastrofa była prawdopodobnie spowodowana „dezorientacją przestrzenną” pilota.

Krajowa Rada Bezpieczeństwa Transportu ustaliła, że ​​przyczyną katastrofy 26 stycznia 2020 r. była decyzja Ara Zobayan o locie ze słabą widocznością w pochmurnych warunkach, co spowodowało jego dezorientację przestrzenną i utratę kontroli nad samolotem. Zarząd dodał, że „prawdopodobna” presja Zobayan, by zabrać Bryanta do celu i nieodpowiedni przegląd procedur zarządzania bezpieczeństwem przez operatora helikoptera Island Express, przyczyniły się do katastrofy.

Lecąc zgodnie z przepisami dotyczącymi lotów z widocznością, Zobayan miał „prawnie zabroniony” przelot przez chmury, ale „kontynuował lot w chmury” – powiedział prezes NTSB Robert Sumwalt. Śmigłowiec Sikorsky nie był w kontrolowanym locie, kiedy uderzył w zbocze wzgórza w pobliżu Las Virgenes Road i Willow Glen Street o godzinie 9:45. Członek NTSB, Michael Graham, powiedział, że Zobayan zignorował jego szkolenie, dodając, że dopóki helikoptery będą nadal latać w chmurach, stosując zasady lotu wizualnego, „pewien procent nie wyjdzie żywy”.

National Transportation Safety Board (NTSB) powiedział także, że nie ma śladów awarii mechanicznej. Z kolei firma Island Express Helicopters zaprzeczyła odpowiedzialności za katastrofę i powiedziała, że ​​był to „akt Boży”.

Vanessa Bryant, wdowa po Kobym, obwinia pilota, Ara Zobayan. W miesiąc po katastrofie wytoczyła firmie helikopterowej pozew o śmierć. Island Express z kolei pozwał dwóch kontrolerów ruchu lotniczego, którzy według nich byli odpowiedzialni za katastrofę. Island Express twierdzi, że pilot poprosił kontrolerów ruchu lotniczego o wskazówki z powodu gęstej mgły, ale kontrolerzy odmówili pilotowi użycia radaru, który mógł uratować życie.

Oprócz Kobe i jego córki, trenera baseballu Orange Coast College, Johna Altobelliego, jego żony Keri i ich córki Alyssy zginęli także Christina Mauser, która pomagała Bryantowi trenować drużynę koszykówki swojej córki; Sarah Chester i jej córka Payton.

Written by MS

  • play_circle_filled

    Słoneczne Radio – Live
    Słoneczne Radio

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play