menu Home
NewsroomWiadomości

Kobieta z Florydy usłyszała szelest. Poszła do kuchni to sprawdzić, a tam… wielki aligator!

JL | 04/10/2024

Aligator o długości 8 stóp pojawił się w kuchni domu pewnej kobiety z Florydy, ale ta na szczęście nie znalazła się w jego jadłospisie na ten dzień. „Trochę się zdenerwowałam. Chwyciłam telefon z kuchni, wyszłam na taras i zadzwoniłam pod 911” – powiedziała właścicielka domu.

Mary Hollenback mogła spodziewać się w swojej kuchni kogokolwiek – złodzieja, włamywacza rabusia. Kiedy usłyszała szeleszczenie drzwi pomyślała, że ktoś pomylił domy. Kiedy jednak pojawiła się w kuchni, żeby zobaczyć, kto przyszedł, przeżyła szok!

„Myślałam, że ktoś pomylił domu i próbował się dostać do środka. Poszłam sprawdzić, co się dzieje i okazało się, że był tam aligator!” – powiedziała Hollenback.

Kobieta zwróciła uwagę, że od momentu usłyszenia dźwięku dobiegającego ze strony drzwi do jej podejścia do kuchni minęło może 10-15 sekund.

„Podszedł kilka stóp do przodu i zatrzymał się. Potem podszedł jeszcze kilka stóp i zatrzymał się. W końcu utknął między moją wyspą [kuchenną] a kuchenką. Nie mógł się już ruszyć. To znaczy, utknął” – relacjonowała właścicielka domu.

Zdenerwowana kobieta sięgnęła po telefon leżący na wyspie, wyszła na taras, a potem zadzwoniła pod 911.

Na ratunek przybyli zastępcy szeryfa powiatu Sarasota oraz funkcjonariusze Florida Fish and Wildlife Conservation Commission. Pięcioosobowy zespół złapał prawie 8-stopowego aligatora, a następnie wtrącił go do samochodu i wywiózł w bezpieczne miejsce.

„Ten gość był po prostu aligatorem. Robi to, co nakazała mu natura, więc nie mogę go winić” – spowiedziała Hollenback. „To sprawia, że życie na Florydzie jest o wiele bardziej interesujące!” – skwitowała kobieta.

Red. JŁ

Written by JL

  • play_circle_filled

    Słoneczne Radio – Live
    Słoneczne Radio

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play