menu Home
NewsroomWiadomości

Kobieta z Florydy wygrała w sądzie z Publix o… śliską podłogę. Sieć musi jej zapłacić 4 miliony dolarów

JL | 07/04/2024

Kobieta z Florydy wygrała wartą 4 miliony dolarów batalię sądową z siecią Publix. Mieszkanka Słonecznego Stanu pozwała firmę po tym, jak poślizgnęła się na wodzie w supermarkecie sieci w Leesburgu.

Według kancelarii Morgan & Morgan – Ława Przysięgłych Lake County przyznała kobiecie ponad 4 miliony dolarów w ramach odszkodowania za jej poślizgnięcie się na mokrej podłodze w supermarkecie Publix 4 lata temu.

Zgodnie z aktami sądowymi, powódka – Heidi Jordan z Brevard County – odwiedziła supermarket Publix wzdłuż US-27 w Leesburgu w sierpniu 2020 roku.

Stwierdziła, że podczas zakupów poślizgnęła się na mokrej podłodze w jednej z alejek, odnosząc poważne obrażenia. Po wypadku postanowiła złożyć pozew przeciwko Publix, argumentując to zaniedbaniem sieci sklepów.

„Cierpiała na przepuklinę dysków w szyi i plecach, a także doznała poważnych siniaków i krwiaków na prawym ramieniu w wyniku upadku” – wyjaśnia kancelaria Morgan & Morgan. „Po kilku latach fizykoterapii, pani Jordan musiała ostatecznie poddać się fuzji kręgosłupa szyjnego” – podkreślono.

Publix przyznał się do zaniedbania na kilku dni przed rozpoczęciem procesu, niemniej sieć „zakwestionowała zasadność obrażeń pani Jordan i jej motywy do wytoczenia procesu”.

Sędzia ostatecznie przychylił się do werdyktu, który został ukierunkowany na winę po stronie Publix przez Ławę Przysięgłych. Łącznie Jordan otrzyma od sieci 4 261 410,80 dolarów.

Red. JŁ

Written by JL

  • play_circle_filled

    Słoneczne Radio – Live
    Słoneczne Radio

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play