menu Home
NewsroomWiadomości

Koniec sezonu huraganów na Atlantyku

KS | 12/01/2022

Atlantycki sezon huraganów dobiegł końca. Liczba burz w tym roku nie przekroczyła spodziewanych wcześniej ilości.

W 2022 roku wystąpiło w sumie 14 nazwanych burz, w tym osiem huraganów o sile wiatru co najmniej 74 mph. Dwa z nich osiągnęły co najmniej 111 mph. Według informacji przekazanych przez synoptyków, przeciętny sezon huraganów ma 14 nazwanych burz oraz siedem huraganów, z których trzy określane są jako duże.

Nie oznacza to jednak, że zniszczenia w tym roku nie są duże. Mieszkańcy Florydy i Portoryko zmagają się ze skutkami huraganów Ian, Nicole oraz Fiona.

Ian uderzył w południowo-zachodnią Florydę jako huragan 4. kategorii. Doprowadził do śmierci 150 osób i spowodował ogromne zniszczenia materialne. Był to piąty najsilniejszy huragan, jaki uderzył w USA.

Nicole pojawiła się na Florydzie jako huragan 1. kategorii na początku listopada. Największe szkody wyrządziła wokół Daytona Beach, gdzie pogorszyła sytuację panującą po Ianie.

Fiona była pierwszym poważnym huraganem w tym sezonie. Ominęła jednak ona kontynentalne Stany Zjednoczone i uderzyła w Portoryko, gdzie doprowadziła do śmierci 25 osób i pozbawiła całą wyspę prądu.

Written by KS

  • play_circle_filled

    Słoneczne Radio – Live
    Słoneczne Radio

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play