menu Home
Newsroom

Krokodyl na stole operacyjnym – but uratowany!

MS | 02/17/2021

Nietypowy pacjent trafił na stół operacyjny University of Florida College of Veterinary Medicine na Florydzie. Krokodyla nilowego poddano narkozie, a potem operacji… wyciągnięcia buta z jelita.

Zwierzę na stałe przebywa w St. Augustine Alligator Farm na Florydzie. Anuket – bo tak na imię ma ów krokodyl – waży 341 funtów i mierzy 10.5 stopy. Jego dolegliwością okazał się but, którego niejednokrotnie próbował strawić. Wielokrotnie połykał go, a potem zwracał. Widocznie krokodyle mają nietolerancję na buty.

Wielkiego gada trzeba było najpierw uśpić, a potem usiąść na spokojnie i pomyśleć, jak usunąć buta z jego jelit. Początkowo Garret Fraess, rezydent weterynarii ogrodu zoologicznego, próbował sięgnąć po uwięziony element obuwia ręką, przez paszczę bestii. Pomysł, mimo że ryzykowny, nie przyniósł oczekiwanych efektów. Do akcji musiał więc przystąpić dr Adam Biedrzycki – chirurg weterynaryjny – który poprzez nacięcie próbował manipulować butem tak, aby przepchnąć go do żołądka, a następnie w stronę przełyku, gdzie Fraess powtórzyłby jeszcze raz pierwotną, bardzo ryzykowną, wersję planu. Operacja się udała.

Po noclegu w „szpitalu”, Anuket powrócił do domu. Teraz dochodzi do zdrowia w parku zoologicznym.

Red. JŁ

Written by MS

Comments

This post currently has no comments.

Leave a Reply


  • play_circle_filled

    Słoneczne Radio – Live

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play