menu Home
Newsroom

Kwarantanna po przylocie do Polski

MS | 03/29/2021

W związku ze wzrostem zachorowań na koronawirusa rząd Polski wprowadził nowe, ujednolicone zasady dla podróżujących, które przewidują kwarantannę dla osób przybywających spoza strefy Schengen, nawet przy okazaniu negatywnego testu na COVID19.

Zasada, która zostaje wprowadzona jest prosta:

  • przybywający ze strefy Schengen obowiązuje kwarantanna, z której zwalnia test negatywny na obecność Covid19 nie starszy niż 48 godzin;
  • przybywający do Polski ze strefy non-Schengen obowiązuje kwarantanna bez wyjątku, czyli nawet za okazaniem negatywnego testu na Covid19.

Istnieje jednak światełko w tunelu, które pozwala uniknąć kwarantanny – każdy z przyjezdnych (zarówno ze strefy Schengen, jak i spoza niej) będzie miał możliwość wykonania testu na COVID-19 w Polsce i jeżeli ten test da wynik negatywny, to wówczas ta kwarantanna będzie anulowana.

Nowe zasady mogą spowodować wydłużenie czasu obsługi podróżnych na lotniskach. „Trzeba liczyć się z tym, że nieraz nawet do kilku godzin może upłynąć od wylądowania samolotu do wyjścia z lotniska. Czasami będzie tak, że trzeba będzie dłużej poczekać w samolocie na jego opuszczenie. Trzeba też liczyć się z tym, że będzie oczekiwanie na kontrolę straży granicznej przy wychodzeniu z samolotu. Tu niestety wszyscy musimy się uzbroić w cierpliwość” – powiedział Horała.

Written by MS

Comments

This post currently has no comments.

Leave a Reply

  • play_circle_filled

    Słoneczne Radio – Live
    Słoneczne Radio

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play