menu Home
NewsroomWiadomości

Legislatura przyjęła ustawę o ukrytej broni

KS | 03/31/2023

Senat Florydy przyjął w czwartek ustawę o noszeniu ukrytej broni bez zezwolenia. Przepisy czekają na podpis gubernatora Rona DeStantisa.

Ustawa pozwoliłaby mieszkańcom Florydy na noszenie ukrytej broni bez konieczności uzyskania pozwolenia. Przeszła już wcześniej przez Izbę, a teraz została przyjęta również przez Senat, stosunkiem głosów 27-13.

Przepisy pozwalają na posiadanie ukrytej broni bez licencji, a także wymaganego szkolenia. Właściciel musiałby mieć przy sobie jedynie prawo jazdy Słonecznego Stanu.

Przy zakupie broni od licencjonowanego sprzedawcy, nadal będzie wymagane sprawdzenie przeszłości o raz trzydniowy okres oczekiwania. Przepisy nie przewidują jednak takich ograniczeń w przypadku prywatnych transakcji lub wymian.

Zwolennicy ustawy twierdzą, że będzie ona działać odstraszająco na masowe strzelaniny, ponieważ ludzie będą mogli się bronić. Krytycy natomiast podkreślają, że drastycznie zwiększy to ilość broni na ulicach, a tym samym przemoc z jej użyciem oraz ilość przypadkowych strzelanin.

Gubernator DeSantis już wcześniej zapowiedział, że podpisze ustawę.

Written by KS

  • play_circle_filled

    Słoneczne Radio – Live
    Słoneczne Radio

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play