menu Home
Newsroom

Letnie Igrzyska Olimpijskie na Florydzie?

MS | 01/25/2021

Floryda zgłosiła propozycję organizacji Letnich Igrzysk Olimpijskich, po tym jak pojawiły się informacje, że japoński rząd planuje odwołać Olimpiadę Tokio 2020 również i w tym roku.

Organizatorzy igrzysk twierdzą, że igrzyska Tokio 2020 odbędą się w tym roku. Pojawiły się do do tego pewne spekulacje, zwłaszcza, że wyciekła wiadomość o tym, że japoński rząd planuje odwołać sportowe zmagania.

Dyrektor Finansowy Florydy opublikował w mediach społecznościowych wiadomość do Komitetu Olimpijskiego, sugerując, że powinni wziąć pod uwagę Florydę jako miejsce, gdzie będzie można zorganizować igrzyska Olimpijskie. „Żadne inne miejsce na świecie nie ma tego, co mamy my do zaoferowania na Florydzie”.

Japoński urzędnik rządowy, który odrzucił możliwość odwołania olimpiady jednocześnie powiedział, że Tokio może zamiast tegorocznej imprezy gościć igrzyska w 2032 roku, po tym, jak odbędą się one w Paryżu i Los Angeles odpowiednio w 2024 i 2028 roku.

Z ankiet przeprowadzonych wśród Japończyków wynika, że są oni coraz mniej entuzjastycznie nastawieni na igrzyska olimpijskie, które już kosztowały kraj gospodarza około 25 miliardów dolarów, głównie z pieniędzy publicznych. Spekulacje o odwołaniu imprezy zostały podsycone w tym miesiącu, gdy rząd Japonii wprowadził w Tokio stan wyjątkowy, aby powstrzymać falę przypadków COVID-19.

Jeśli trzeba podjąć niechcianą decyzję o anulowaniu, powinny nią kierować władze japońskie. Można by poprosić o pomoc ONZ, zasugerował weteran MKOl w tym miesiącu. Decyzje odnośnie olimpiady muszą zapaść w najbliższych tygodniach, ponieważ ponad 15 000 sportowców olimpijskich i paraolimpijskich ma rywalizować w Tokio i dobrze byłoby wiedzieć, czy zawody odbędą się, Kluczowym miesiącem ma byc marzec, kiedy to MKOl ma zaplanowane spotkania w dniach 7-12 marca w Atenach w Grecji (o ile ze względu na pandemię takie spotkanie jest możliwe).

Aby zawody przebiegały zgodnie z planem, zasady dotyczące podróży, kwarantanny i bezpiecznego zachowania muszą być jasne i surowo przestrzegane. Odnosi się to również do wszystkich kibiców, którym pozwolono wejść na obiekty.

Written by MS

  • play_circle_filled

    Słoneczne Radio – Live
    Słoneczne Radio

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play