menu Home
NewsroomWiadomości

Matka z Florydy adoptowała 4-latka z Haiti, a potem zakatowała chłopca na śmierć

JL | 05/08/2024

36-letnia matka z Florydy trafiła do więzienia, gdzie oczekuje na proces z zarzutem zabójstwa swojego 4-letniego, adoptowanego syna. Kobieta adoptowała Bryana z Haiti od biologicznej matki, która nie chciała lub nie mogła wychowywać chłopca. Choć dziecko trafiło z kraju ogarniętego kompletnym chaosem do USA, to dopiero tutaj czekało go piekło.

Jak przekazał w czasie konferencji prasowej szeryf Polk County Gady Judd – 4-letni Bryan Boyer urodził się na Haiti, a z 36-letnią Patricią Saintizaire z Davenport zamieszkał w ubiegłym roku.

Proces adopcji 4-latka rozpoczęła siostra Saintizaire, aby 36-latka mogła przygarnąć dziecko. Wcześniej kobieta zaadoptowała z Haiti swojego drugiego, 16-letniego syna.

Judd podkreślił, że 4-latek padł ofiarą okropnych okrucieństw ze strony Saintizaire. „Mamy klip wideo, na którym ręce tego 3-letniego dziecka były związane za jego plecami, a ona wrzuciła go do basenu na podwórku” – powiedział szeryf.

Kiedy 1 maja Bryan wysiadł do autobusu szkolnego jego 16-letni brat zauważył, że chłopiec nie wygląda dobrze. W miarę upływu dnia nastolatek dostrzegł, że Bryan był ospały i w ogóle nie reagował na bodźce.

Saintizaire powiedziała 16-latkowi, że Bryan z pewnością udaje i kazała mu go nakarmić. Tak też zrobił, ale w trakcie posiłku dziecko straciło przytomność. Wówczas nastolatek zaczął powtarzać matce, aby zabrała 4-latka do szpitala.

Chłopiec trafił do szpitala w Haines City, a placówka wysłała go następnie do Orlando Health. Tam Bryan zmarł.

„Znaleźliśmy obrażenia świadczące o tym, że to dziecko zostało pobite” – powiedział Judd.

„Znaleźliśmy obrażenia, które wskazywały na rozerwanie wątroby, a lekarz sądowy uznał, że nie mogło to być nic innego niż natychmiastowe mocne uderzenie w brzuch, natomiast podczas autopsji znaleźli różne warstwy siniaków i obrażeń z poprzednich pobić, a on nie żyje. Nie żyje, ponieważ ona pobiła go na śmierć” – podkreślił szeryf Polk County.

Saintizaire została oskarżona o ciężkie znęcanie się nad dziećmi i morderstwo.

Red. JŁ

Written by JL

  • play_circle_filled

    Słoneczne Radio – Live
    Słoneczne Radio

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play