menu Home
NewsroomWiadomości

Mechanicy z Florydy odbudowują Lincolna Elvisa

Magda Szczodruch | 06/28/2022

Firma Bandit Movie Cars z Manatee County ma nietuzinkowe wyzwanie. Warsztat musi odrestaurować Lincolna Mark V, którym jeździł sam Elvis Presley.

Jest to jednocześnie ostatnie auto, jakie Elvis zakupił osobiście. Samochód Króla ma ponownie wyjechać na ulice wraz z premierą nowego filmu biograficznego o Presleyu. Samochód jednak nie będzie zwykłym rekwizytem, a rzeczywistą pamiątką po tym niesamowitym muzyku.

Koszt renowacji auta szacowany jest na około $100,000. Jak podkreśla Gene Kennedy, właściciel warsztatu, samochód został gruntownie sprawdzony i wymieniono w nim każdą nakrętkę, czy śrubę. Obecnie trwają przygotowania do wykończenia wnętrza. Mechanikom udało się nawet znaleźć tę samą skórę, z której oryginalnie wykonane były fotele. Niestety, były one bardzo zniszczone i trzeba je było wymienić.

Wszystkie części i elementy ozdobne auta są jednak identyczne, jak te z czasów, gdy pojazdem poruszał się Elvis, włącznie z odtwarzaczem taśmowym AM-FM-8 Track. W samochodzie zachowano oryginalną kierownicę, podsufitkę oraz wszystkie elementy, których mógł dotykać sam Król.

Wartość auta szacuje się na $250,000.

Written by Magda Szczodruch

Comments

This post currently has no comments.

Leave a Reply

  • play_circle_filled

    Słoneczne Radio – Live
    Słoneczne Radio

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play