menu Home
NewsroomWiadomości

Miami International Airport przyjmie zaszczepionych podróżnych

KS | 11/09/2021

Miami International Airport, w związku ze zniesieniem restrykcji dotyczących podróży do USA, od poniedziałku przyjmuje zaszczepionych gości.

Ograniczenia przy wjeździe do USA obowiązywały przez 21 miesięcy. Obecnie zniesiono restrykcje w podróżowaniu z ponad 30 krajów. Chodzi m.in. o Meksyk, Kanadę i większość krajów europejskich. Wymagane jest jednak przyjęcie szczepionki oraz negatywny wynik testu na COVID-19. Osoby przekraczające granice lądowe z Meksyku lub Kanady będą potrzebowały tylko dowodu szczepienia.

Za w pełni zaszczepioną uznawana jest osoba, która odczekała dwa tygodnie po przyjęciu drugiej dawki szczepionki lub szczepionki jednodawkowej. Akceptowane będą również szczepionki mieszane.

Obecnie wszystkie linie lotnicze i lotniska przygotowują się na wzmożoną działalność. Dla przykładu, liczba lotów między Wielką Brytanią, a Stanami Zjednoczonymi jest większa o 21% niż w ubiegłym miesiącu.

Najwięcej pasażerów przyjmą prawdopodobnie Miami, Los Angeles i Nowy Jork. To te miasta są najczęściej wybierane przez zagranicznych turystów.

Written by KS

  • play_circle_filled

    Słoneczne Radio – Live
    Słoneczne Radio

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play