Miasto Fort Lauderdale chce zastąpić mosty tunelem

Kolejowy most zwodzony nad New River w Fort Lauderdale często jest zamknięty.
Przyczyną są pociągi Brightline, które z dużą częstotliwością przez niego przejeżdżają. Spowalnia to zwłaszcza przepływ żaglówek.
Aby zminimalizować negatywne skutki, stan chce wybudować znacznie większy i wyższy most, który przebiegałby przez centrum miasta.
Planom tym, sprzeciwia się jednak burmistrz Dean Tratalis. Jak podkreślił, taki most przecinałby miasto na pół. Jest to obszar, który cały czas się rozwija i pojawiają się w nim nowe budynki. Taki most znacznie ograniczyłby możliwości.
Trantalis chciałby, aby w mieście powstał specjalny tunel, który umożliwi przejazd pociągom, jak i swobodny przepływ dla żeglarzy. Stan twierdzi, że tunel byłby zbyt drogi. Miasto jednak zaznacza, że taki plan udałoby się zrealizować.
Comments
This post currently has no comments.