menu Home
NewsroomWiadomości

Miasto odbuduje molo, zniszczone przez huragan. Chcą pozyskać fundusze z „podatku od łóżek”

JL | 05/11/2024

Miasto Flagler Beach na Florydzie pracuje nad odbudową kultowego molo, które zostało w dużym stopniu zniszczone przez huragan Ian. W celu sfinansowania odbudowy władze mogą skorzystać z funduszy z tzw. „podatku od łóżek” – inaczej 5-procentowej opłaty turystycznej.

Władze miasta Flagler Beach na Florydzie mają czas do czerwca aby zawnioskować o finansowanie odbudowy miejskiego molo z dochodów z tzw. „podatku od łóżek”, czyli powiatowego podatku od rozwoju turystyki. Huragan Ian spowodował, że od molo oderwała się jego istotna część.

Turyści mogą więc dołożyć się do zreperowania molo o powierzchni 4200 stóp kwadratowych, ale za to odzyskają wspaniały punkt widokowy oraz wiele atrakcji i lokali usługowych.

Nowe molo ma być bogatsze o nowy sklep z przynętami oraz toalety, których wcześniej tam nie było. Na molo ma być też więcej wejść promenady.

Remont molo we Flagler Beach jest następstwem zniszczeń, spowodowanych w 2022 roku przez potężny huragan Ian. Niemniej jednak miasto planowało generalny remont konstrukcji jeszcze przed jego wystąpieniem.

Red. JŁ

 

Written by JL

  • play_circle_filled

    Słoneczne Radio – Live
    Słoneczne Radio

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play