menu Home
Newsroom

Miliardowe straty parków Disney

MS | 11/13/2020

Przedstawiciele Disneya poinformowali, że w dziale Parks and Experiences przychody operacyjne spadły o 2,4 miliarda dolarów za kwartał i 6,9 miliarda dolarów w roku.

Przychody spadły o 61% w ciągu ostatnich trzech miesięcy. Parki Disneya, rejsy wycieczkowe i inne atrakcje przyniosły w tym kwartale ubiegłego roku 1,4 miliarda dolarów, jednak w tym roku było to ujemne 1,1 miliarda dolarów. Firma obwinia COVID-19 za straty, ale także wini rząd Kalifornii, który nie pozwolił Disneyowi ponownie otworzyć tam swoich parków.

Firma twierdzi, że w otwartych parkach, takich jak Disney World, są obiecujące oznaki powrotu do normalności, a to oznacza, że pojawia się zyski. „W Walt Disney World powoli wszystko rusza, co można zobaczyć na podstawie wzrostu rezerwacji. Większość otwartych parków przy naszych ograniczonych limitach pojemności jest już zarezerwowanych w 77% na pierwszy kwartał, a w okresie Święta Dziękczynienia limit jest już prawie wyczerpany”- powiedziała dyrektor finansowa Christine McCarthy.

Written by MS

  • play_circle_filled

    Słoneczne Radio – Live
    Słoneczne Radio

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play