menu Home
Newsroom

Miłośnicy rzucania siekierą łączcie się

MS | 04/11/2021

Rzucanie siekierą jest o krok wyżej od rzutek i zdecydowanie bardziej ekscytujące niż gry wideo, dlatego też zyskuje coraz większą popularność. Nic więc dziwnego, że w St Pete powstało nowe miejsce do rzucania toporem.

Rzucanie siekierą było historycznym wydarzeniem w zawodach drwali. Ale ostatnio konkurencyjne rzucanie toporem eksplodowało w całej Ameryce i istnieje kilka miejsc wokół Tampa Bay, gdzie można chwycić za topór.

„Rzucanie siekierą stało się bardzo popularnym sportem na przestrzeni lat”, wyjaśnia Drew Waybright z Hatchet Hangout, nowego baru w St. Pete. „Stało się to bardzo popularne w 2017 roku, kiedy grupa entuzjastów rzucania toporami stworzyła World Axe Throwing League”.

Hatchet Hangout posiada 15 torów do rzucania toporami. Waybright mówi, że tym, co odróżnia go od innych miejsc, jest to, co nazywają najnowocześniejszym obiektem do rzucania toporami. „Trenerzy w Hatchet Hangout nie są przypadkowymi gośćmi z ulicy, ale raczej ludźmi, którzy żyją i oddychają rzucaniem toporami. Wszyscy nasi trenerzy są certyfikowani przez World Axe Throwing League, więc nie są to tylko ludzie, którzy wiedzą jak rzucać siekierami, ale są naprawdę certyfikowani w tej sztuce” – kontynuował Waybright.

Written by MS

  • play_circle_filled

    Słoneczne Radio – Live
    Słoneczne Radio

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play