menu Home
Newsroom

Miś odwiedził pole golfowe w Naples

MS | 06/21/2022

Pracownik obsługi golfowej pola golfowego i country clubu The Club at the Strand zauważył w niedzielę dużego czarnego niedźwiedzia spacerującego po dzielnicy mieszkalnej w Naples w południowo-zachodniej Florydzie.

Ross McGee z The Club at the Strand Golf course zauważył dużego czarnego niedźwiedzia, który przemierzał ulice w pobliżu pola golfowego.
McGee powiedział, że był na wózku golfowym i trzymał się w bezpiecznej odległości, gdy nagrywał wideo. Powiedział jednak, że był gotowy do ucieczki, gdyby niedźwiedź okazał zainteresowanie przyjściem w jego stronę.

Według informacji zamieszczonych przez klub na Facebooku, niedźwiedzie były już wcześniej widziane na polu golfowym, ale ten był największy z dotychczasowych.

Dyrektor generalny klubu Elvis Gooden, Sr. powiedział: „Niedźwiedzia tej wielkości spodziewałbym się zobaczyć w zoo, a nie włóczącego się po naszej społeczności, zwłaszcza w ciągu dnia”.

Gooden dodał, że McGee zostawił niedźwiedzia, aby ostrzec sąsiadów i przechodniów w okolicy, aby zachowali bezpieczną odległość od dzikiego zwierzęcia.

„Mniejsze niedźwiedzie były widziane wraz ze swoimi młodymi, bawiącymi się na drzewach” – powiedział Gooden. „Musimy je po prostu szanować, ponieważ wszyscy dzielimy tę samą przestrzeń”.

Klub zaapelował do mieszkańców i golfistów, aby byli świadomi swojego otoczenia i trzymali się z daleka od niedźwiedzi i innych dzikich zwierząt.

Według Florida Fish and Wildlife Conservation Commission (FWC), niedźwiedź czarny jest jedynym gatunkiem niedźwiedzia występującym na Florydzie. FWC twierdzi, że obecność niedźwiedzia czarnego nie stanowi problemu i że życie w krainie niedźwiedzia czarnego może dostarczyć wyjątkowych i satysfakcjonujących doświadczeń. FWC twierdzi, że najlepszym sposobem na cieszenie się dzikimi zwierzętami, takimi jak niedźwiedź czarny na Florydzie, jest trzymanie ich z dala od źródeł pożywienia, takich jak śmieci, karma dla zwierząt domowych i nasiona ptaków.

Written by MS
  • play_circle_filled

    Słoneczne Radio – Live
    Słoneczne Radio

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play