menu Home
NewsroomWiadomości

Mistrzostwa świata w piłce nożnej odbędą się w Miami

KS | 06/17/2022

Miami będzie jednym z gospodarzy piłkarskim mistrzostw świata w 2026 roku.

Proces wyboru organizatorów trwał pięć lat. Już w 2017 roku, państwa i miasta mogły ubiegać się o wzięcie udziału w organizacji jednej z największych imprez sportowych na świecie.

Jak podkreślił Rolando Aedo, dyrektor operacyjny Greater Miami Convention & Visitors Bureau, Miami wyróżniło się kilkoma czynnikami. Miasto ma już doświadczenie w organizacji dużych imprez sportowych, w tym wyścigu Formuły 1, czy wielu Super Bowls. Jednak co najważniejsze, w mieście rozgrywane było El Clásico pomiędzy Realem Madryt, a FC Barceloną. Bilety na mecz wyprzedały się wówczas w trzy godziny i było to jednocześnie najlepiej zarabiające wydarzenie piłkarskie w historii Ameryki Północnej.

Przyniesie to również liczne korzyści dla lokalnej społeczności. Badanie przeprowadzone w 2018 roku przez US Soccer wykazało, że miasta organizujące takie wydarzenia, odnotowują wzrost aktywności gospodarczej, na poziomie nawet 620 milionów dolarów.

Dodatkowo, w Miami powstanie nowa infrastruktura sportowa, z której w przyszłości będą mogły korzystać lokalne kluby sportowe, czy krajowa reprezentacja.

Written by KS

Comments

This post currently has no comments.

Leave a Reply

  • play_circle_filled

    Słoneczne Radio – Live
    Słoneczne Radio

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play