menu Home
Newsroom

Mniej turystów odwiedza Florydę

MS | 02/17/2021

COVID-19 zakończył dekadę rekordowej liczby turystów na Florydzie, a branża odnotowała 34% spadek liczby odwiedzających w 2020 roku w porównaniu z rokiem poprzednim.

Stanowa agencja marketingu turystycznego Visit Florida opublikowała wstępne dane z czwartego kwartału i całego roku 2020. Według ich danych w ostatnim roku tylko 86,714 milionów osób odwiedziło słoneczny stan. To najniższa suma roczna od 2010 roku.

Prezes i dyrektor generalny Visit Florida Dana Young powiedziała, że ​​pomimo tego ogromnego spadku, pozostaje optymistką, ponieważ stan nadal powoli rozszerza działania marketingowe w całym kraju.

„Wiele z głównych rynków na Florydzie było objętych ostrzejszymi ograniczeniami dotyczącymi podróżowania w czwartym kwartale niż w poprzednim kwartale, ale dzięki naszym reklamom na południowym wschodzie odwiedzanie tych stanów jest nadal duże” – powiedziała Young w oświadczeniu. „Marketing Visit Florida był integralną częścią ożywienia gospodarczego Florydy i będzie nadal napędzał naszą branżę turystyczną w 2021 roku”.

Stan przyciągnął rekordową liczbę 131,42 mln turystów w 2019 r., co stanowi kulminację wzrostu z roku na rok od 2009 r., kiedy to Florydę odwiedziło 80,879 mln turystów.

Written by MS

  • play_circle_filled

    Słoneczne Radio – Live
    Słoneczne Radio

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play