menu Home
Newsroom

Most Howarda Franklanda zamknięty w ten weekend

JK | 01/15/2021

TAMPA –

Kierowcy korzystający z mostu Howard Frankland będą musieli w ten weekend znaleźć inne trasy. Most będzie zamknięty dla kierowców od godziny 20:00. Od soboty do południa w niedzielę.

Zamknięcie jest częścią projektu Gateway Expressway o wartości 594,7 mln USD, który ma na celu utworzenie dwóch płatnych dróg łączących US-19 i I-275 oraz Bayside Bridge i I-275.

Przedstawiciel FDOT Kris Carson powiedział, że zamknięcie umożliwi załogom usunięcie północnego mostu 4th Street nad I-275.

„Oczywiście nie możemy mieć pod spodem ruchu, kiedy zdejmujemy ten kawałek. Ze względów bezpieczeństwa musimy zamknąć most Howarda Franklanda tylko na jedną noc ”- powiedział Carson. „Informujemy kierowców, aby dodali 30 do 40 minut do dowolnego czasu podróży, zwłaszcza jeśli muszą dostać się na lotnisko”.

Umożliwi to również urzędnikom testowanie i dostosowywanie sprzętu, który wykrywa kierowców jadących pod prąd. Zamknięcie było pierwotnie zaplanowane na 9 stycznia, ale zostało przesunięte na ten weekend.

To pierwszy raz, kiedy most został całkowicie zamknięty. Kierowcy mogą korzystać z Courtney Campbell Causeway lub Gandy Bridge jako alternatywnych tras.

Po ponownym otwarciu mostu zjazd na północ z rampy przy 4th Street pozostanie zamknięty do czasu przebudowy rampy pod koniec 2021 r. W międzyczasie kierowcy mogą zjechać na Ulmerton Road.

 

Written by JK

  • play_circle_filled

    Słoneczne Radio – Live
    Słoneczne Radio

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play