menu Home
NewsroomWiadomości

Most Sunshine Skyway nie zostanie w tym roku podświetlony w barwach tęczy

JL | 05/20/2024

Na moście Sunshine Skyway na Florydzie nie pojawią się w tym roku tęczowe iluminacje świetlne. Przęsła mostu zostaną podświetlone w trzech patriotycznych kolorach – czerwonym, białym i niebieskim. Okazjonalne oświetlenie pozostanie na Sunshine Skyway przez 3 miesiące.

Od Dnia Pamięci, 27 maja, aż do Święta Pracy, 2 września, most Sunshine Skyway będzie podświetlony na czerwono-biało-niebiesko.

Tym samym „brama Zatoki Tampa” nie zostanie w tym roku – po raz pierwszy od 2020 roku – podświetlona w tęczowych barwach z okazji czerwcowego Pride Month.

„Podczas gdy mieszkańcy Florydy przygotowują się do Lata Wolności, mosty na Florydzie pójdą ich śladem, rozświetlając się na czerwono, biało i niebiesko od Dnia Pamięci do Święta Pracy!” – przekazał we wpisie na X Sekretarz Departamentu Transportu Florydy Jared Perdue.

„Dzięki przywództwu @GovRonDeSantis [gubernatora Rona DeSantisa], Floryda nadal jest najbardziej wolnym stanem w kraju” – dodał.

W ciągu ostatnich trzech lat Sunshine Skyway Bridge był każdorazowo, przez jedne tydzień czerwca, oświetlony tęczowymi kolorami z okazji Miesiąca Dumy.

Pride Month to nie jedyne wydarzenie, które zostanie pominięte. Most nie zostanie podświetlony także z okazji National Gun Violence Awareness Day 7 czerwca i Juneteenth 19 czerwca.

Red. JŁ

Written by JL

  • play_circle_filled

    Słoneczne Radio – Live
    Słoneczne Radio

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play