menu Home
NewsroomWiadomości

Na Florydzie trwa sezon pająków

KS | 08/22/2023

W Słonecznym Stanie pojawia się coraz więcej pająków.

To wynik pogody, która utrzymuje się na Florydzie od sierpnia do września. W tym też okresie pająki mają najlepsze warunki do rozwoju. Oznacza to, że w swoich domach możemy znajdować nie tylko same pajęczaki, ale też i ich pajęczyny.

Zgodnie z danymi Uniwersytetu Florydy, w Słonecznym Stanie występuje ponad 250 gatunków pająków, więc natknąć się na któregokolwiek z nich, jest bardzo łatwo.

Pająki rozwijają się w temperaturze około 70 F. Gdy jest gorąco, szukają schronienia, które często dają im nasze domy. Tam z reguły jest chłodno i sucho. Dodatkowo, jest to dla nich świetne miejsce do polowania. Oświetlenie przyciąga bowiem owady, którymi żywią się te stworzenia.

Warto pamiętać, że choć nie są one najpiękniejszymi zwierzętami, to znaczna większość z nich, jest całkowicie nieszkodliwa. Wręcz przeciwnie, często są one pomocne. Żywią się one bowiem szkodnikami, które zakłócają nam codzienne życie. Zjadają karaluchy, komary, czy muchy.

Na Florydzie występują jednak dwa rodzaje jadowitych pająków: pustelniki i wdowy. Tych powinniśmy się wystrzegać. Warto jednak pamiętać, że są one bardzo płochliwe i atakują tylko w samoobronie.

Written by KS





  • play_circle_filled

    Słoneczne Radio – Live
    Słoneczne Radio

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play