menu Home
NewsroomWiadomości

Na Florydzie więcej republikanów, niż demokratów

KS | 12/13/2021

Po raz pierwszy w historii, liczba zarejestrowanych wyborców republikańskich przewyższa na Florydzie liczbę wyborców demokratycznych.

Jest to dobra informacja przede wszystkim dla ubiegającego się o reelekcję gubernatora Rona DeSantisa. Przystąpi on do kampanii z dużo większym budżetem, niż jego demokratyczni rywale i prawdopodobnie będzie miał również większe poparcie.

Demokraci jednak nie zamierzają składać broni. Walkę do samego końca zapowiedziała senator Anette Taddeo ubiegająca się również o urząd gubernatora. Podkreśliła, że nie będzie to łatwe zadanie, ale wierzy w sukces swojej partii. Demokraci informują także, że obecnie ich priorytetem jest pokonanie DeSantisa.

Obecnie na Florydzie zarejestrowanych jest 5,120,076 wyborców partii Republikańskiej. Jeżeli chodzi o Demokratów, to w rejestrze widnieje ich 5,095,008. Liczba wyborców bezpartyjnych wzrosła do 3,8 miliona.

Przypomnijmy, Ron DeSantis wygrał wybory w 2018 roku różnicą 32,000 głosów. Był to rok, w którym ogromne poparcie uzyskał również Donald Trump. Wówczas liczba zarejestrowanych Demokratów przewyższała liczbę Republikanów o ponad 250,000.

Written by KS

Comments

This post currently has no comments.

Leave a Reply

  • play_circle_filled

    Słoneczne Radio – Live
    Słoneczne Radio

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play