menu Home
Newsroom

Najlepsi golfiści spotkają się podczas Polonia Open 2022 w Miami

MS | 02/20/2022

„Make Polonia Open great again”, czyli 22 Polonijne Mistrzostwa Świata w Golfie Polonia Open by Żywiec odbędą się już w dniach 22-25 lutego 2022 na pięknym i malowniczo położonym polu golfowym Trump National Doral w Miami. Wezmą w nim udział najlepsi golfiści z całego świata.

Pierwszy turniej Polonia Open został zorganizowany w 2001 roku przez grupę polsko-amerykańskich miłośników sportu związanych z nowojorskim Riverdale Tennis i Polish American Golf Association (PAGA). Początkowo była to przede wszystkim impreza tenisowa, skupiająca znanych zawodników. Z czasem towarzyszące potyczkom tenisowym rozgrywki golfowe zaczęły odgrywać coraz ważniejszą rolę, a po dwóch latach zyskały  równorzędny status. Pierwszy turniej Polonia Open odbył się w 2001 roku. W Sarasocie wydarzenie zgromadziło 74 graczy z USA, Polski, Kanady, Anglii i Niemiec. W 2004 roku turniej golfowy przezniósł się na wschodnią stronę Florydy i został zorganizowany przez obecnego prezesa PAGA Pawła Gąsiora. W konkursie udział wzięła magiczna liczba graczy – 120 i tak jest niemal do dziś. W tym roku spodziewamy się ponad 80 graczy, którzy już w najbliższą środę przystąpią do zaciekłej rywalizacji, ale jedocześnie doskonale się przy tym bawiąc. Zapowiada się ciekawa rywalizacja, a jak zawsze jest o co walczyć. Na zakończenie odbędzie się bankiet na świeżym powietrzu.

W 2020 roku Polonia Open  świętowała swoje 20. urodziny. Huczne obchody odbyły się na polach golfowych Trump National Doral Golf Club w Miami, w najbardziej spektakularnym klubie golfowym w kraju. Udział w nim wziął między innymi Jerzy Dudek, który na turniej golfowy przyleciał prosto z Polski i wygrał w męskiej ekipie. We wcześniejszych latach w turnieju zagrali także Jan Englert, Tadeusz Drozda, Zbigniew Boniek, Mariusz Czerkawski czy Andrzej Person.

Głównymi sponsorami wydarzenia są Żywiec, polski Komitet Olimpijski PKOl oraz Polish American Golf Association. Sponsorem medialnym jest pierwsze polonijne radio na Florydzie – sloneczneradio.com oraz telewizja internetowa Sling TV, która przygotuje specjalną relację z turnieju, a także portal wiadomosci.com, radio Polski.FM oraz magazyn Program.

A tak było w 2021 roku:

Więcej informacji na stronie: poloniaopen.com

Do zobaczenia na polach golfowych w dniach 22-25 lutego 2021!

Written by MS

  • play_circle_filled

    Słoneczne Radio – Live
    Słoneczne Radio

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play