menu Home
NewsroomThe Best of Florida

Najlepsze trasy rowerowe na Florydzie

MS | 04/19/2022

Trasy rowerowe na Florydzie powinny być najlepsze w kraju. Ze względu na całoroczną pogodę do jazdy na rowerze, mnóstwo naturalnego piękna i płaski teren, który ułatwia jazdę, region ten powinien być rajem dla rowerzystów.

Dobrych tras rowerowych trzeba szukać w południowej Florydzie – regionie nadmiernie zabudowanym drogami i budynkami, ale sytuacja jest lepsza w środkowej Florydzie i północnej części stanu.

Shark Valley Loop w Parku Narodowym Everglades
Najlepszy szlak rowerowy na całej Południowej Florydzie. Shark Valley, wejście do Parku Narodowego Everglades od strony Tamiami Trail, bezpośrednio na zachód od Miami, jest tak wspaniałą trasą. Znajduje się tam 15-milowa utwardzona ścieżka prowadząca przez Park Narodowy Everglades bez ruchu samochodowego. Ze względu na brak ruchu samochodowego jest to również idealne miejsce dla rodzin. Nawet długodystansowi rowerzyści polubią tę trasę ze względu na jej długość i jakość szlaku. Jednak im szybciej jedziesz, tym mniej zwierząt zobaczysz 🙂 W Shark Valley dozwolone są rowery elektryczne; obowiązuje tam ograniczenie prędkości do 15 mil na godzinę.

Szlak nad jeziorem w Palm Beach
Widoki znad wody są ulubioną cechą Lake Trail w Palm Beach, jednego z najlepszych szlaków rowerowych na Florydzie ze względu na mieszankę niezwykłych scenerii. Lake Trail w Palm Beach to 5-milowa utwardzona ścieżka rowerowa prowadząca z dala od ruchu ulicznego przez podwórka milionerów. Ścieżka biegnie między wspaniałymi rezydencjami i ich prywatnymi dokami nad brzegiem Intracoastal w scenerii jak z pocztówki. Mijasz kilka zabytkowych budynków i zaglądasz na ekskluzywne podwórka. Trasa powinna spodobać się turystom, którzy chcą pooglądać rezydencje w Palm Beach. W pobliżu znajduje się sklep rowerowy, w którym można wypożyczyć rowery. Ze względu na brak ruchu ulicznego jest to dobra trasa dla rodzin. Jest to idealna trasa rowerowa dla osób, które chcą ją połączyć z wizytą w Muzeum Henry’ego Flaglera (Whitehall) lub obiadem w Palm Beach. Na Lake Trail dozwolone są rowery elektryczne.

Old Cutler Trail w Miami
Szlak Old Cutler Trail w Coral Gables prowadzi przez jedne z najpiękniejszych dzielnic w Miami. Ścieżka, która służy jako chodnik wzdłuż Old Cutler, nie jest zbyt szeroka i czasami jest poprzecinana korzeniami drzew lub przeszkodami. Trasa biegnie pod wspaniałym baldachimem z drzew fikusowych, a na odcinku 11 mil mija parki i ogrody. Jednym z przystanków na trasie jest Matheson Hammock Park, lokalny skarb, z którego roztacza się wspaniały widok na panoramę Miami, sztuczny basen atolowy do pływania, dużo cienia i przystań. Wewnątrz parku znajduje się Red Fish Grill, restauracja serwująca owoce morza, mieszcząca się w zabytkowym budynku ze skały koralowej. Dobrym miejscem do rozpoczęcia jazdy jest rondo, na którym spotykają się Old Cutler Road, Sunset Road i LeJeune Road.

Florida Keys Overseas Heritage Trail
Jednym z najlepszych szlaków rowerowych na Florydzie, który przyciąga turystów z całego świata, jest szlak zamorskiego dziedzictwa Florida Keys (Florida Keys Overseas Heritage Trail) biegnący wzdłuż Florida Keys. Na tym szlaku godny uwagi jest most Historic Long Key Bridge, ponieważ przez dwie mile jedzie się nad wodą po osobnym moście. Trudno jest pobić scenerię na Szlaku Zamorskiego Dziedzictwa Florida Keys. Pewnego dnia szlak wzdłuż Overseas Highway zostanie ukończony i pozwoli na bezpieczne przejechanie rowerem 106 mil przez Florida Keys. Obecnie ukończono już kilka odcinków o łącznej długości 80 mil. Wyodrębniliśmy cztery odcinki Florida Keys Overseas Trail, które stanowią dobre trasy na jednodniowe wycieczki: 20-milowa trasa w obie strony w Islamorad, 18-milowa trasa w obie strony w Long Key, w tym przez 2-milowy most przeznaczony wyłącznie dla rowerzystów i pieszych, 30-milowa trasa w obie strony na ostatnim odcinku przed Key West oraz 14-milowa trasa w obie strony od Old Seven Mile Bridge do Sombrero Beach.

Hollywood Broadwalk
Jeśli jesteś cierpliwy, Hollywood Broadwalk może być zachwycającą przejażdżką. Broadwalk ma zaledwie 2,5 mili długości, ale jego wesoła florydzka atmosfera jest niczym powrót do innej epoki. Po jednej stronie znajdują się kafejki i sklepiki, a po drugiej spektakularna plaża. Aby przedłużyć sobie przejażdżkę, możesz kontynuować kilka mil na północ trasą obsadzoną winoroślą przez North Beach Park, a następnie wąską Surf Road. Dużym minusem Broadwalk jest to, że dzieci i piesi ciągle wchodzą na ścieżkę rowerową. Jest to więc ścieżka stworzona do obserwacji i cierpliwości.

Riverbend Park w Jupiter
Park o powierzchni 680 akrów jest poprzecinany utwardzonymi szlakami, które są przeznaczone dla turystów pieszych i rowerzystów. Najdłuższy odcinek dla rowerzysty, który chce po prostu pedałować przez las, ma 1,5 mili. Wszystkie szlaki są malownicze, wiele z nich prowadzi przez zacienione lasy, a wszystkie zapewniają widoki na bagna, stawy i rzeki. Kto będzie najbardziej zadowolony z tej ścieżki rowerowej? Widzieliśmy wiele rodzin jeżdżących na rowerach, a krótkie pętle i dzika przyroda wydawały się idealne dla dzieci. Każdy, kto szuka prędkości lub dystansu, będzie sfrustrowany.

Jazda na rowerze na Key Biscayne
W Key Biscayne jest kilka szlaków rowerowych, które można łączyć w trasy o różnej długości. Istnieją dwa utwardzone szlaki rowerowe – po jednym w każdym z parków, Crandon Park i Bill Baggs Cape Florida State Park. Aby jednak przemieszczać się między nimi, trzeba trochę pokombinować z ruchem ulicznym w mieście. Jeśli zaczynasz w Crandon Park, przystań jest dobrym miejscem na bezpłatny parking. Jeśli wyruszysz z Crandon Park na północ (opuszczając Key Biscayne w kierunku Miami), na Virginia Key znajdziesz utwardzoną ścieżkę rowerową, ale dopiero po przejechaniu mostu Bear Cut, gdzie znajduje się pas dla rowerów na ulicy.

Legacy Trail i Venetian Waterway Park
Legacy Trail w Venice to jeden z najlepszych utwardzonych szlaków rowerowych na Florydzie – i wciąż się poprawia. Od chwili powstania w 2008 r. Legacy Trail oferuje gładką, utwardzoną trasę wśród wspaniałych krajobrazów, z ciekawymi oznaczeniami podkreślającymi lokalną historię. Łączy się ona bezpośrednio z Venetian Waterways Park Trail, oferując ciągłą, 20-milową trasę. Z biegiem lat dodano mosty, dzięki czemu jadąc wiaduktem nad ruchliwą trasą US 41/TamiamiTrail, można podziwiać malownicze mosty nad zatokami Roberts i Dona.

Pinellas Trail
Pinellas Trail to utwardzony, dobrze oznakowany szlak, który rozciąga się na długości 34 mil przez jeden z najgęściej zaludnionych obszarów w stanie, region Tampa/St Pete. Najbardziej malowniczą częścią szlaku jest jego północna część, między Dunedin a Tarpon Springs, która oferuje piękne widoki, parki do odkrycia, zabytkowe budynki i urocze śródmieścia. Szlak Pinellas Trail dopuszcza rowery elektryczne, które wymagają połączenia mocy człowieka i silnika elektrycznego.

Szlak stanowy Withlacoochee
Withlacoochee State Trail to 46 utwardzonych mil wiodących przez piękne wiejskie krajobrazy i jest tak dobry, jak tylko mogą być szlaki rowerowe. Jego południowy kraniec znajduje się godzinę drogi na zachód od Orlando, a północny około godzinę drogi na zachód od Ocala. Szlak stanowy Withlacoohee nie dopuszcza rowerów elektrycznych.

Bicycling on Sanibel Island
Na wyspie Sanibel jest 25 mil ścieżek rowerowych, w tym ścieżki rowerowe przy prawie wszystkich drogach, ścieżki zapewniające dostęp do plaż, na których nie można parkować samochodów, obok pięknych rezydencji nad zatoką i przez las do cmentarza pionierów Sanibel, na który nie można wjechać samochodem. Jeśli nie możesz przywieźć na Sanibel własnego roweru, przy głównej ulicy, Periwinkle Way, znajduje się kilka firm, które wypożyczają rowery, w tym tandemy, czterokołowe wózki typu buggy i przyczepki do przewożenia dzieci. Wyspa Sanibel dopuszcza na swoich szlakach wyłącznie rowery elektryczne klasy I, czyli „rowery elektryczne wyposażone w silnik, który zapewnia wspomaganie tylko wtedy, gdy rowerzysta pedałuje, i który przestaje zapewniać wspomaganie, gdy rower elektryczny osiągnie prędkość 20 mil na godzinę”.

West Orange Trail 
West Orange Trail, ukończony w 1999 roku, to 22-milowa utwardzona trasa kolejowa położona około 15 mil na zachód od Orlando. Jej północny kraniec znajduje się w Apopka, a trasa wiedzie przez wiejskie i podmiejskie krajobrazy w pobliżu jeziora Apopka, przez Winter Garden i dalej pięć mil na zachód. Trasa jest płaska, szeroka (14 stóp) i dobrze oznakowana. Najładniejsze odcinki przebiegają przez historyczne tereny miejskie i podmiejskie.

Miłego pedałowania 🙂

 

Written by MS
  • play_circle_filled

    Słoneczne Radio – Live
    Słoneczne Radio

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play