menu Home
NewsroomWiadomości

Nastolatka walczy z handlem ludźmi w Miami-Dade

KS | 01/26/2023

Siedemnastolatka z Florydy wystąpiła podczas dorocznego forum prokuratora stanowego Miami-Dade Katherine Fernandez Rundle. Poruszyła temat handlu ludźmi.

Seanna Martínez, która sama stała się ofiarą handlu ludźmi i udało jej się wybrnąć z opresji podkreśliła, że chce zwiększyć świadomość społeczeństwa dotyczącą tego procederu. Jak podkreśliła, wiele młodych dziewczyn, które musiały zmierzyć się z tym problemem, boi się o tym mówić.

Prokurator Rundle dodała, że Floryda zajmuje trzecie miejsce w kraju pod względem liczby przypadków handlu ludźmi. Miami-Dade jest pierwszym powiatem w Słonecznym Stanie w tym niechlubnym rankingu.

Ofiarami handlu ludźmi padają najczęściej kobiety, w wieku od 18 do 24 lat. Aż 35% z nich, to osoby nieletnie. Wartość tych transakcji na czarnym rynku wynosiła w 2016 roku $32 mld. W 2021 roku było to już $150 mld.

Władze zaapelowały również do wszystkich ludzi, którzy mają informacje na temat przypadków handlu ludźmi, o kontakt z infolinią Prokuratury Stanowej pod numerem 305-349-7867 oraz z krajową infolinią ds. handlu ludźmi pod numerem 1-888-373-7888.

Written by KS

  • play_circle_filled

    Słoneczne Radio – Live
    Słoneczne Radio

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play