menu Home
NewsroomWiadomości

National Hurricane Center zapowiada zmiany przed nadchodzącym sezonem huraganów

KS | 03/30/2023

Choć cały czas trwa odbudowa i powrót do pełnej normalności po uderzeniu huraganu Ian, eksperci już zastanawiają się jak może wyglądać tegoroczny sezon huraganów.

National Hurricane Center chce wprowadzić kilka zmian, by usprawnić nie tylko system ostrzegania, ale także dopracować prognozy.

Wśród najważniejszych zmian znalazło się rozszerzenie „tropikalnej prognozy pogody” z pięciu, do siedmiu dni. Kolejną zmianą jest inne spojrzenie na tzw. „stożek huraganu”, czyli jego potencjalną trasę. Niektórzy twierdzą bowiem, że prognozy w tej kwestii były w poprzednich latach niedokładne. Zmieniony zostanie sposób przekazywania tych informacji społeczeństwu. Może to przyczynić się do lepszych przygotowań w niektórych regionach.

Eksperci ujawnili również nazwy huraganów przygotowane na ten rok. Są to: Arlene, Bret, Cindy, Don, Emily, Franklin, Gert, Harold, Idalia, Jose, Katia, Lee, Margot, Nigel, Ophelia, Philippe, Rina, Sean, Tammy, Vince, a także Whitney.

Władze przypominają również, że najważniejsza jest przede wszystkim czujność i wcześniejsze przygotowania. Pozwoli to chociaż częściowo zminimalizować zniszczenia i inne negatywne skutki wywoływane przez kataklizm.

Written by KS
  • play_circle_filled

    Słoneczne Radio – Live
    Słoneczne Radio

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play