menu Home
NewsroomWiadomości

#NewHope – Międzynarodowa Akcja Społeczna

MS | 03/03/2023

Grupa ludzi dobrej woli, skupiona wokół Fundacji „Taka Akcja”, zorganizowała międzynarodową akcję społeczną wychodzącą naprzeciw potrzebom przyszłych matek na Ukrainie.

Minął rok odkąd Rosja złowieszczo zaatakowała państwo ukraińskie, destabilizując kraj, niszcząc infrastrukturę, obiekty energetyczne, ale i wpływając na codzienne życie obywateli – także tamtejszych kobiet w ciąży.

Od lat wskaźnik przyrostu naturalnego w Ukrainie drastycznie spada. Dodatkowo warunki wojenne oraz stres wynikający z działań zbrojnych spowodowały, że wskaźnik ciąż patologicznych przewyższa 30 procent. Niestety, problem ten schodzi na dalszy plan, kiedy kraj działa w stanie wyższej konieczności.

Celem akcji jest zakup 3000 mobilnych urządzeń KTG Sigmafon, będących jedyną szansą na opiekę nad nienarodzonymi dziećmi, kiedy nie jest możliwy bezpośredni nadzór lekarza położnika nad prowadzoną ciążą. Urządzenia te, podłączone do Systemu Monitoringu Położniczego, działają w sposób zdalny, kontrolując parametry płodu całodobowo przez ponad 660 medyków i położnych. Aby zrealizować cel zbiórki, potrzebujemy 22 500 000 PLN.

Wspomniana sieć działa już w Ukrainie od ponad 4 lat, jednak mobilnych sprzętów KTG jest zdecydowanie za mało. Zakup dodatkowych urządzeń pomiarowych w ramach akcji #NEWHOPE pozwoli zadbać o minimum 12 tysięcy ukraińskich kobiet w ciąży każdego roku, zapewniając najwyższą jakość kontroli parametrów życia kolejnych pokoleń, a także pomagając tamtejszym lekarzom ginekologom w codziennej pracy.

Partnerem honorowym akcji został Wiaczesław Kamiński – szef Stowarzyszenia Ginekologów Ukrainy, krajowy konsultant ds. ginekologii i położnictwa, który dla #NewHope jest gwarantem szybkiego i właściwego wykorzystania urządzeń oraz przekazania ich do najbardziej potrzebujących szpitali w kilku obwodach kraju.

Najważniejsze informacje:

1. Start akcji: 24 lutego 2023 roku – w rocznicę rosyjskiej agresji na Ukrainę.

2. Organizatorem zbiórki jest Fundacja „Taka Akcja”.

3. Naczelny ginekolog Ukrainy jest patronem honorowym akcji.

4. W ramach Systemu Opieki, w który chcemy wyposażyć ukraińskie szpitale, działa 660 ginekologów w Ukrainie. To oni całodobowo monitorują pacjentki korzystające w danym czasie z urządzenia.

5. Urządzenia KTG Sigmafon, które zostaną zakupione do akcji, działają w ramach bezprzewodowego, intuicyjnego systemu obsługi informatycznej w języku ukraińskim.

6. System, wraz ze sprzętami KTG, pozwala na monitoring parametrów kobiet i ich nienarodzonych dzieci w warunkach wojny, nawet przy częstych brakach prądu i dostępu do sieci internetowej.

7. W wielu sytuacjach mobilne urządzenie, podłączone do system całodobowej opieki, jest jedyną szansą przeżycia matki i dziecka.

8. Przyszłe matki mogą wykonać podstawowe badania KTG w domowych warunkach.

9. Akcję wspierają polskie i zagraniczne instytucje, takie jak Instytut Matki i Dziecka, Związek Ukraińców w Polsce i inni.

 

Kontakt:

The Foundation Office

ul. Zjazd 2/5 60-653 Poznań

newhope.eu

+48 791-961-777

krzysztof.spiewek@newhope.eu

Written by MS
  • play_circle_filled

    Słoneczne Radio – Live
    Słoneczne Radio

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play