menu Home
NewsroomWiadomości

Nikki Fried porównała gubernatora Rona DeSantis do… Adolfa Hitlera

MS | 01/16/2022

Komisarz ds. rolnictwa Florydy i kandydatka Demokratów na gubernatora – Nikki Fried – w piątkowym wywiadzie porównała republikańskiego gubernatora Florydy, Rona DeSantisa, do nazistowskiego przywódcy… Adolfa Hitlera.

„Zamiast słuchać i próbować współrządzić z ludźmi, próbuje zarządzać nimi i, wiesz, przepraszam, ja też uczyłam się historii. Wiem jak wyglądały początki Hitlera” – powiedziała 44-letnia Fried w piątek.

Kiedy Ross zapytał Fried, czy dokonuje bezpośredniego porównania między DeSantis a Hitlerem, komisarz ds. rolnictwa powiedziała: „Pod wieloma względami tak”.

„Przestudiowałem Hitlera i sposób, w jaki doszedł do władzy, wiesz, chcąc mieć własną bojówkę”, wyjaśniła Fried, odnosząc się do wezwań DeSantisa, do przywrócenia „Gwardii Stanowej”

Sekretarz prasowa gubernatora DeSantis, Christina Pushaw, powiedziała Fox News, że Fried w ten sposób „bagatelizuje okrucieństwa, dokonane przez Hitlera”.

„Twierdzenie Nikki Fried, że gubernator DeSantis jest współczesnym Hitlerem, jest równie obraźliwe, co absurdalne” – powiedziała Pushaw.

Written by MS

Comments

This post currently has no comments.

Leave a Reply

  • play_circle_filled

    Słoneczne Radio – Live
    Słoneczne Radio

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play