menu Home
NewsroomWiadomości

Norwegian Cruise Line może opuścić Florydę

MS | 05/09/2021

Norwegian Cruise Line rozważa zawieszenie swoich rejsów na Florydzie i przeniesienie statków w inne miejsce.

Norwegian Cruise Line Holdings z siedzibą w Miami grozi, że nie będzie pływał na Florydzie po tym, jak gubernator podpisał ustawę zakazującą firmom żądania od klientów okazania dowodu szczepienia przeciwko COVID-19. Firma twierdzi, że prawo podpisane przez gubernatora Rona DeSantisa jest sprzeczne z wytycznymi federalnych władz sanitarnych, które pozwoliłyby statkom wycieczkowym pływać po wodach USA, jeśli prawie wszyscy pasażerowie i członkowie załogi są zaszczepieni.

„Jest to klasyczny problem państwo versus federalny rząd”, powiedział dyrektor generalny Norwegian, Frank Del Rio. „Prawnicy uważają, że prawo federalne ma zastosowanie, a nie prawo stanowe, ale ja nie jestem prawnikiem. I mamy nadzieję, że nie stanie się to prawniczą piłką lub polityczną piłką.”

Firma jest właścicielem Norwegian Cruise Line, Oceania Cruises i Regent Seven Seas Cruises.

Norwegian dąży do zaszczepienia wszystkich pasażerów i załogi. Wytyczne amerykańskiego Centrum Kontroli i Prewencji Chorób pozwoliłyby statkom na pominięcie rejsów ćwiczebnych i rozpoczęcie podróży z płacącymi klientami, jeśli 98% załogi i 95% pasażerów jest zaszczepionych, a statki podejmują inne środki w celu ograniczenia ryzyka przeniesienia wirusa, który powoduje COVID-19.

Linie wycieczkowe mają zakaz żeglowania po wodach amerykańskich lub zatrzymywania się w portach amerykańskich od marca 2020 r., czyli od początku pandemii. Niektóre z nich powoli wznawiają rejsy w innych krajach i wymagają, aby wszyscy pasażerowie tych rejsów byli zaszczepieni.

Firmy naciskają na CDC, aby pozwolić im powrócić do USA tego lata, chociaż żadna z głównych firm – Norwegian, Royal Caribbean Group i Carnival Corp. nie ogłosiła żadnych amerykańskich rejsów.

Written by MS

  • play_circle_filled

    Słoneczne Radio – Live
    Słoneczne Radio

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play