menu Home
NewsroomWiadomości

Nowy gatunek inwazyjny na Florydzie: potwór rzeczny o długości 10 stóp

KS | 03/15/2021

W naszym stanie pojawił się nowy, przerażający drapieżnik: arapaima, ryba, która może urosnąć do 10 stóp długości i ważyć setki funtów.

Niedawno martwego osobnika znaleziono na brzegu Jaycee Park w Cape Coral, wzdłuż rzeki Caloosahatchee. Arapaima pochodzi z rzeki Amazonki w Ameryce Południowej i jest jedną z największych ryb drapieżnych na świecie.

Arapaima jest podobna do tarpona, który jest rybą rodzimą w wodach Florydy. Tak jak tarpon, Arapaima jest w stanie wyskoczyć z wody polując. Żywi się ona małymi ssakami, jaszczurkami, czy ptakami.

Arapaima, niestety nie jest przyjazna dla naszego ekosystemu. Stanowi ona zagrożenie dla rodzimej florydzkiej fauny i flory. Jest też w stanie wyprodukować setki tysięcy jaj w ciągu swojego życia.

Nie ma jednak żadnych dowodów na to, że arapaima rozmnażała się na Florydzie.

Urzędnicy państwowi proszą każdego, kto złapie lub zobaczy arapaimę, czy inne nierodzime gatunki ryb słodkowodnych, aby zadzwonił na Gorącą Linię Gatunków Egzotycznych pod numer 1-888-IVE-GOT1 (1-888-483-4681), zgłosił to poprzez aplikację FWC’s I’ve Got 1 App lub online na I’veGot1.org.

Red. KS

Written by KS

  • play_circle_filled

    Słoneczne Radio – Live
    Słoneczne Radio

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play