menu Home
Newsroom

Nowy sex shop w Fort Lauderdale Beach wzbudza sensacje

JK | 02/05/2021

Niezbyt subtelny sklep erotyczny, zamknięty kilka tygodni temu przez miasto za to, że znajdował się zbyt blisko rodzinnego parku przy plaży, powrócił z wszystkimi pozwoleniami na kontynuacje działalności. Jednak okoliczni mieszkańcy nie witają z uśmiechem butiku Ocean View, który znajduje się zaledwie jedną przecznicę od plaży i naprzeciwko Las Olas Oceanside Park.

Lokal był otwarty niecały tydzień i już wywołał lawinę skarg. Wiceburmistrz Steve Glassman, który reprezentuje tę część miasta, słyszał wszystko:

– bielizna na manekinach z paskiem do pończoch w oknie jest zbyt marna
– nocne oświetlenie sklepu jest zbyt ostre, zbyt jaskrawe
– sklep, który sprzedaje tak skandaliczne towary, po prostu nie pasuje do światowej sławy plaży itd.

Glassman mówi, że sympatyzuje ze wszystkimi, ale niewiele może zrobić tak długo, jak działalność sklepu jest zgodna z kodeksem miasta. „Większość sklepu to bielizna dla osób w wieku 18 i więcej o charakterze seksualnym i ta część jest umieszczona za ścianą”.

Mieszkańcy Venetian Condos po drugiej stronie ulicy byli szczególnie zaniepokojeni, widząc, jak sklep wraca do życia, powiedział Bill Brown, prezes grupy sąsiedzkiej Central Beach Alliance. „Sąsiedzi w Venetian walczą” – powiedział. „Mieszkańcy przesyłają mi zdjęcia manekinów w oknach”.

Burns wysłał w tym tygodniu list protestacyjny do miasta, ale powiedziano mu, że sklep przy 2941 East Las Olas Blvd. przestrzega wszystkich zasad obowiązującego kodeksu. „Nadal uważamy, że ten sklep nie reprezentuje luksusowej lub rodzinnej wizji plaży w Fort Lauderdale” – napisał Burns.

Mieszkaniec kondominium Bob Casullo nie ma nic przeciwko manekinom z czerwoną koronką i czarnymi pasami do pończoch. Zastanawia się jednak, czy jest lepsze miejsce na taki sklep. „Masz tu wszystkie rodziny, które bawią się w parku i masz to… po drugiej stronie ulicy ten sklep” – powiedział. „Ludziom w naszym budynku nie podoba się sposób, w jaki sklep jest oświetlony w nocy. To trochę przypomina to miejsce na Broadwayu lub w Amsterdamie. Po prostu nie pasuje. Jest w złym miejscu ”.

Written by JK

  • play_circle_filled

    Słoneczne Radio – Live
    Słoneczne Radio

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play