menu Home
NewsroomWiadomości

Nowy system bagażowy w Terminalu C na OIA

KS | 06/01/2022

Terminal C na Orlando International Airport będzie miał najszybszy i najbardziej niezawodny system bagażowy.

Zgubienie bagażu nie powinno już być problemem. Wszystko dzięki systowi inteligentnych wózków, które przetransportują nasze torby.

Jak informuje zarząd lotniska, gdy tylko nadamy bagaż przy stanowisku odprawy w Terminalu C, torba zostanie umieszczona w specjalnym, żółtym, inteligentnym pojemniku. Każdy z nich będzie miał własny system śledzenia i automatycznie zostanie przetransportowany do odpowiedniego punktu.

Jeżeli odprawimy się wcześniej, niż trzy godziny przed lotem, trafi ona do odpowiedniego magazynu. Jeżeli jednak odprawa nastąpi nieco później, to nasz bagaż trafi bezpośrednio na płytę lotniska, aby pracownicy mogli go szybciej załadować na pokład samolotu.

W Terminalu C pojawi się również więcej punktów odbioru bagażu. W ten sposób bagaż transportowany będzie na mniejszą odległość oraz więcej toreb trafi do pasażerów w tym samym czasie.

Wózki rozwiążą również problem blokujących się toreb. Nie będą z nich wystawać żadne paski, ani elementy, które mogłyby doprowadzić do blokady transportu lub zderzenia się dwóch toreb.

Otwarcie Terminalu C planowane jest na 19 września.

Written by KS
  • play_circle_filled

    Słoneczne Radio – Live
    Słoneczne Radio

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play