menu Home
NewsroomWiadomości

Ogromne zniszczenia po huraganie Nicole. Co najmniej 4 osoby nie żyją

KS | 11/11/2022

Mieszkańcy Florydy po raz kolejny muszą zmierzyć się z negatywnymi skutkami huraganu.

Nicole, która uderzyła we wschodnie wybrzeże Florydy jako huragan 1 kategorii, zamieniła się później w burzę tropikalną. Pojawiła się w momencie, kiedy stan jest jeszcze w trakcie odbudowy po huraganie Ian.

Nicole była pierwszym huraganem, który uderzył w USA w listopadzie od prawie 40 lat.

Po przejściu Nicole ulice zostały zalane, drogi i domy uszkodzone, a tysiące osób zostało bez prądu. Energii elektrycznej nie miało ponad 300 tys. klientów na Florydzie.

Cztery osoby z powiatu Orange nie żyją. Dwie zostały porażone prądem przez zerwaną linię energetyczną. Ich zgon stwierdzono na miejscu zdarzenia. Kolejne dwa zgony potwierdzono po wypadku samochodowym, który miał być związany z trudnymi warunkami na drodze.

W Volusia County uszkodzonych zostało co najmniej 49 nieruchomości znajdujących się przy plaży, w tym hotele i apartamentowce. Dodatkowe zniszczenia odnotowały budynki, które uszkodzone zostały jeszcze przez Iana.

Obecnie w całym stanie pracują służby, które sprzątają ulice i naprawiają pierwsze, najbardziej uciążliwe zniszczenia. Niebawem rozpocznie się szacowanie strat.

Written by KS

  • play_circle_filled

    Słoneczne Radio – Live
    Słoneczne Radio

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play