menu Home
NewsroomWiadomości

Ogromny problem z fentanylem w niewielkim powiecie

Magda Szczodruch | 07/08/2022

Podczas świątecznego weekendu, w powiecie Gadsden na zachód od stolicy stanu, odnotowano gwałtowny wzrost przedawkowań narkotyków.

Jak informuje szeryf Morris Young, w całym 2021 roku, w Gadsden odnotowano tylko 10 przedawkowań. Żaden z przypadków nie skończył się śmiercią. Rejon odrzucił również dotację na leczenie przedawkowań fentanylu, ponieważ nigdy nie stwierdzono, czy to właśnie ten środek był odpowiedzialny za problemy.

W miniony piątek do służb ratunkowych zaczęły jednak napływać liczne telefony. Oprócz dziewięciu zgonów, również dziewięć osób trafiło do okolicznych szpitali z powodu podejrzenia przedawkowania tej niebezpiecznej substancji.

Do tej pory, wszystkie ofiary miały co najmniej 34 lata. Lokalne władze obawiają się jednak, że narkotyki mogą dotrzeć także do młodszych mieszkańców.

Fentanyl obecnie często dodawany jest do innych narkotyków, aby zwiększyć współczynnik uzależnień. Ludzie, którzy przyjmują nielegalne substancje, często nawet nie wiedzą, że są one z domieszką tego opioidu.

Written by Magda Szczodruch

Comments

This post currently has no comments.

Leave a Reply

  • play_circle_filled

    Słoneczne Radio – Live
    Słoneczne Radio

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play