menu Home
NewsroomWiadomości

Orlando chce poprawić bezpieczeństwo w centrum miasta

KS | 08/16/2022

W poniedziałek, komisarze miejscy Orlando jednogłośnie przyjęli pierwsze czytanie nowego rozporządzenia, które ma na celu zmniejszenie przestępczości w centrum miasta.

Decyzja zapadła dwa tygodnie po strzelaninie, do której doszło w pobliżu Wall Street i Orange Avenue. Ucierpiało wówczas siedem osób.

Nowe rozporządzenie składa się z trzech kluczowych założeń. Pierwsze z nich dotyczy prywatnych parkingów, na których po godzinie 10:00 p.m. musiałby teraz pojawić się ochroniarz oraz odpowiednie oświetlenie. Miasto chce również odciąć mieszkańców od hałasu. W planach jest m.in. ograniczenie rozmiaru zewnętrznych głośników.

Jak się okazuje, w weekendowe wieczory, centrum Orlando odwiedza ponad 35,000 osób. Jest to dobra wiadomość dla właścicieli biznesów, którzy jednak również chcą, by ich pracownicy i klienci byli bezpieczni.

W centrum miasta już teraz pojawiło się sześć punktów kontrolnych, które działają w piątkowe i sobotnie wieczory. Każdy, kto chce wejść do śródmieścia, musi przejść przez wykrywacze metalu i kontrolę broni. Ma to zminimalizować liczbę strzelanin, do których może dojść w przyszłości.

Written by KS

  • play_circle_filled

    Słoneczne Radio – Live
    Słoneczne Radio

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play